poniedziałek, 2 marca 2015

Zakupy w Apple Store Polska

Apple oficjalnie w Polsce sklepu nie posiada. Posiada jednak oficjalną wersję sklepu internetowego.

Po pierwsze, Apple posiada program edukacyjny, w ramach którego nauczyciele, uczniowie i studenci, mogą zakupić produkty tej firmy korzystając z niższych cen. To fajna informacja, szczególnie dla tych, którzy poszukują high-endowego sprzętu w sensownej cenie.

Moje poszukiwania tagiego sprzętu zakończyły się wnioskiem, że na rynku high-end Apple nie jest drogi (dla porównania, Lenovo Carbon X1v3). Wcześniej miałem okazję pracować na Lenovo x220 oraz MacBook Pro 13". Lenovo dopiero w najnowszym X1 wprowadził sensowny ekran i poprawił klawiaturę.

Gdy już takie zamówienie w sklepie Apple złożymy, to spotka nas zaskoczenie. Płatność tylko przelewem bankowym i przetwarzanie zamówienia Xdni. Na samą płatność ma się 30 dni, w przypadku jej braku zamówienie jest anulowane. X, bo ja złożyłem zamowienie w tamtym tygodniu, opłaciłem wczoraj i w sumie nie mam pojęcia jaki jest jego status. Apple informuje, że zamówienie pojawi się w systemie po opłaceniu, a to oznacza, że do momentu zaksięgowania środków, nie ma możliwości sprawdzenia statusu :)

Śmieszna sprawa, bo takie, wolne, przetwarzanie płatności to zachodni standard, w Polsce królują szybkie płatności, gdzie sklepy czy usługodawcy praktycznie natychmiastowo dostają potwierdzenie płatności. Jak widać jednak, Apple przenosi doświadczenie z innych krajów do Polski :-)

Dodatkowo, numer, który Apple podaje jako pomoc jest nieosiągalny z telefonu komórkowego. Hej, hej, czy ktoś tam w centrali nie zauważył, że posiadanie stacjonarnego telefonu to przeżytek?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz